Aquapark AquaRelax Dolný Kubín

Aquapark AquaRelax Dolný Kubín - 4.1 out of 5 based on 8 votes

dovolenka aquarelax dolny kubin 046AquaRelax, rodinný aquapark v Dolnom Kubíne, je ideálne miesto na strávenie letnej či zimnej dovolenky. Relax, oddych a skvelú zábavu si tak možno vychutnať uprostred krásnej oravskej prírody.

Dolný Kubín je prirodzeným centrom jedného z najkrajších slovenských regiónov – Oravy. Mesto je známe aj svojími kultúrno-spoločenskými a športovými tradíciami, veď tu vyrástlo veľa významných kultúrnych osobností, slovenských a československých športových reprezentantov.

Priamo pri rieke Orava postupne vznikal športový areál, ktorý patrí k najkomplexnejším v regióne. Koncom roka 2009 bol areál doplnený o jeden z najmodernejších aquaparkov na Slovensku – AquaRelax Dolný Kubín.

V aquaparku sú využité najmodernejšie technológie z pohľadu ohrevu vody, jej úpravy a filtrácie, ale aj materiálov v bazénových technológiách. Voda využíva krištáľovo čistú vodu, ktorá je šetrná k pokožke a plavkám.

V areáli aquaparku sa nachádza jediný celoročne otvorený plavecký nerezový bazén, ktorý spĺňa štandard pre organizáciu plaveckých pretekov. Dominantou aquaparku je Vodný svet, v ktorom sa nachádzajú tobogány, divoká rieka, hojdací záliv, bublinkovače, masážne sprchy a trysky, vírivky, výhrevné lavice a viac ako 200 lehátok na relaxačnej terase, kde si môžu vychutnávať nádherný pohľad na nebo cez presklennú pyramídu týčiacu sa nad celým Vodným svetom.

Pre najmenších návštevníkov sú vo Vodnom svete dva detské bazény so šmykľavkou, vodným ježkom a bublinkovačmi. Množstvo hračiek pre deti čaká aj v Detskom kútiku, kde sa o zábavu a ich bezpečnosť postará animátorka. Pre doplnenie tekutín, či kalórií, je tu k dispozícii AquaBar, kde si môžete v plavkách vychutnať vždy čerstvé jedlá, chutné dezerty, originálnu pizzu a výbornú kávičku, či pivo.

Súčasťou aquaparku je aj na Slovensku najmodernejšie fitnescentrum Dynamic na ploche vyše 200 m², či masážno-rehabilitačné centrum Sparadise pre výkonnostných športovcov a verejnosť, na prízemí aquaparku je aj štýlová reštaurácia Aquavia s modernou zážitkovou kuchyňou.

Už v blízkej budúcnosti budú verejnosti sprístupnené priestory Vitálneho sveta, ktorý ponúkne jedinečné atrakcie ako je Mŕtve more s vlastnosťami ako izraelský originál a projekciou prostredia na stenách, Rímsky kúpeľ, Kneipov kúpeľ so zrkadlami, Snežná miestnosť, Tapidárium so „živým“ kameňom a veľké množstvo sáun.

Pre tých, ktorí ešte v dolnom Kubíne nikdy neboli, pripomíname, že sa nachádza len 10 minút autom od najnavštevovanejšieho Oravské hradu, popod ktorý si v letných mesiacoch môžete vyskúšať jazdu na tradičnej plti, či len kúsok odtiaľ vychutnať scenériu a turistiku Západných Tatier – Roháčov. V zime zase lyžiari, či snowboardisti môžu využiť svahy len 4  km od mesta vzdialeného strediska Kubínskej hole.

Oddych vo vodnom svete Aquarelaxu

Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale i tí, ktorí túžia po aktívnom výlete. Antikorový plavecký bazén, tobogany, relaxačný bazén, divoká rieka, vírivky, fínska sauna, detský kútik, reštaurácia, moderné masážno-rehabilitačné centrum, fitnes centrum, to všetko je súčasťou aquaparku.

Aquapark Dolný Kubín pre rodiny s deťmi

Služby zariadenia sú rozsiahle a prispôsobené tak, aby boli vyhovujúce aj pre športovcov, aj pre rodiny s deťmi. Ponúka im nielen výhodné Balíky Rodina, no i pravidelné plávanie mamičiek s deťmi a Plavecké jasličky. Kurzy Plaveckých jasličiek prebiehajú v krištáľovo čistej nemineralizovanej vode s príjemnou teplotou 34°C, ktorá je šetrná k pokožke i plavkám.

Starším deťom možno dopriať skvelú zábavu na toboganoch, dvojšmykľavke Niagare, v Divokej rieke alebo Hojdacom zálive. Navyše rodičom postrážia ratolesti veselé animátorky v Detskom kútiku plnom hračiek. Môžete sa tak venovať aj sami sebe a po relaxe v podobe fínskej sauny, vírivky či  masážnych lehátok si vychutnávať skvelú kávu, zdravé jogurtové nápoje a iné pochúťky v  AquaBar-e.  

Plavecký bazén a aquaerobic

Súčasťou aquaparku je okrem detského a relaxačného bazéna aj antikorový plavecký bazén.  Obľúbenou službou pre mamičky a mladé slečny je pravidelné cvičenie Aquaaerobicu, ktorý sa cvičí v Plaveckom bazéne 3 krát do týždňa. Často sú organizované rôzne maratóny, kedy je cvičenie vo vode spojené s cvičením zumby či taeba.

Aquaclub plný výhod

Pre neregistrovaných plavcov má aquapark novinku v podobe AquaClubu, do ktorého sa možno zaregistrovať a získať viaceré výhody, účasť na pretekoch a iných aktivitách klubu.

Aquapark AquaRelax Dolný Kubín sa snaží nezabúdať na nikoho a rozsiahlou paletou služieb vyhovieť všetkým návštevníkom i priaznivcom a prispievať tak k ich zdravému životnému štýlu.

Medzi najväčšie výhody aquaparku patrí nesporne to, že bazény a tobogany sú kryté, takže je prístupný celoročne so všetkými atrakciami. Benefitmi sú nepochybne pravidelné podujatia a akcie, ktoré organizuje takmer každý víkend a rovnako i súťaže prebiehajúce na webe www.aquafun.sk a  na Facebooku.

Fotogaléria

Ubytovanie

Ubytovanie v Dolnom Kubíne je možné vo viacerých zariadeniach, ktoré svojím štandardom uspokoja naozaj každého. Horský hotel Belez, mestský hotel Park, romantický hotel Orava, či Penzión Koliba s oravskými špecialitami príjemne prekvapia.

Orava a Dolný Kubín môžu byť dobrým typom na objavovanie krás Slovenska. Stojí za to sem prísť, aby sme pochopili o čom písal najslávnejší slovenský básnik Pavol Országh Hviezdoslav.

OTVÁRACIE HODINY

Plavecký bazén
Po-Pi        7.00-21.30     
So-Ne     10.00-21.30

Vodný svet
Po-Ne      10.00-21.30

Informácie o aquaparku a jeho akciách nájdete na www.aquakubin.eu