Wellness, kúpele a aquaparky

Reuma postihuje mužov aj ženy v každom veku. Aké má formy a čo jej príznaky?

Reuma patrí medzi ochorenia, o ktorých si stále veľa z nás mylne myslí, že zasahujú len starších ľudí. V skutočnosti to však tak nie je a trpia ňou prakticky všetky vekové kategórie. V našej krajine postihuje častejšie ženy, celkovo má reumatizmus približne 100 000 ľudí. Zaujímavé je, že patrí medzi najčastejšie príčiny práceneschopnosti.

Aj výlet do Žiliny vám prinesie množstvo zážitkov!

Aj výlet do Žiliny vám prinesie množstvo zážitkov! - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Hneď po vystúpení z vlakovej stanice sa na vás začne usmievať historické centrum. Spoza neho vykúka na vás krásny moderný obchodný dom Mirage. Kúsok od neho sa pýši kostol, ktorého krásy budete určite obdivovať dlhšie ako pitie kávy, ktorú držíte v ruke. Samému sa spoznávať nové mestá niekedy nechce.

Oddych v najkrajšom hoteli v Tatrách

Oddych v najkrajšom hoteli v Tatrách - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Milujete Tatry? Neviete si predstaviť rok, cez ktorý by ste túto krásnu lokalitu nenavštívili? Veru si to radšej ani nepredstavujte! Tatry sú slovenskou pýchou. Buďte na ne pyšný aj vy a objavujte ich krásy. Poradíme vám najkrajší hotel, na ktorom si budete môcť vychutnať pobyt v čistej tatranskej prírode.

Žite zdravo, cvičte!

Žite zdravo, cvičte! - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Koľko chorôb na vás striehne a vy sa im chcete vyhnúť? Poradíme vám ako sa vyhnúť chorobám. Pravidelným pohybom a zdravým stravovaním sa dokážete pretlačiť pomedzi striehnuce choroby. A viete čo by ste mali mať keby ste chceli byť hora svalov? Chcete cvičiť, lenže neviete čo je to najhlavnejšie? Povieme vám, len neodchádzajte!

Oddych počas pracovného nasadenia: Reálne alebo nereálne?

Oddych počas pracovného nasadenia: Reálne alebo nereálne? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Viete si predstaviť, že by ste si počas pracovného nasadenia mohli aj oddýchnuť? Zdá sa vám to ako totálny blud, ktorému by ste nikdy neuverili? Presvedčíme vás, že aj pri práci si môžete dopriať oddych. Vďaka tomu vás možno práca aj začne baviť o čosi viac!

Máte doma páchnucu alebo kalnú vodu? Pomôžeme vám vyriešiť tento problém!

Máte doma páchnucu alebo kalnú vodu? Pomôžeme vám vyriešiť tento problém! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Už dlhšiu dobu máte doma problém s vodou? Zdá sa vám, že páchne a je kalná? Mali by ste tento problém okamžite riešiť. Mali by ste sa obrátiť na vynikajúci eshop, ktorý ponúka práve pre takýchto ľudí možnosť upraviť si vodu na ideálny stav. Predsa len pitnú vodu pijete, potrebujete ju mať v 110% stave! Čo by ste si mali pozrieť na stránke aqua-shop.sk. Čo nám ponúka?

Má vaše dieťatko zdravotné problémy? Pravdepodobne sa jedná o detskú koliku.

Má vaše dieťatko zdravotné problémy? Pravdepodobne sa jedná o detskú koliku. - 5.0 out of 5 based on 1 vote

S dieťatkom prichádzajú aj prebdené noci. Čo však robiť, keď vášmu dieťatku nie je dobre a prichádzajú na neho zdravotné problémy? Ak sa jedná o dieťatká niekoľko mesiacov staré, môže sa jednať o nepríjemnú koliku. Čo to je detská kolika a dá sa jej nejako zabrániť?

Jeseň prichádza! Oddýchnite si v kúpeľoch a prečítajte si dobrú knihu.

Jeseň prichádza! Oddýchnite si v kúpeľoch a prečítajte si dobrú knihu. - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Jeseň sa už promenáduje v plnej kráse. Už sa nemôžete plnohodnotne venovať svojej záhradke. Prečo? Pretože jeseň vám to už nedovolí. Čo keby ste si oddýchli po ťažkom roku v kúpeľoch? Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na takéto leňošenie. Neviete, kde by ste si pozreli ten najlepší pobyt? Bežte na stránku kupele.relaxos.sk.

Ako spojiť relax s povinnosťami?

Štiavnické vrchy sú ideálnym miestom na relax, ale skúšali ste tam už niekedy pracovať? Prečo by ste mali spájať relax s pracovnými povinnosťami? Pretože v tomto prostredí sa dokáže aj práca zmeniť na niečo príjemné, čo vôbec nebude pripomínať vaše povinnosti. Existuje jedno konkrétne miesto v týchto vrchoch, kde odhalili zázračnú formulu, ako premeniť prácu na zábavu. Ako to dokázali?

Kde nájdete romantiku pre dvoch?

Kde nájdete romantiku pre dvoch? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Rozhodli ste si urobiť romantický víkend a poriadne si oddýchnuť? Jarná únava vás síce neprepadla a nezložila, ale dobrý wellness pobyt nemôže byť nikdy zlý. Ale kam sa vybrať? Zo stoviek možností si vybrať jednu jedinú je veľmi náročné. Najprv sa musíte sami seba spýtať: „Chcem ísť do hôr alebo wellnessovať niekde v meste?"

Aký je najvyššie postavený hotel na Slovensku?

Keby som sa vás spýtal, aký je najvyšší vrch na Slovensku, všetci by ste odpovedali Gerlachovský štít a bolo by to správne. Keby som sa vás ale spýtal, aký je najvyššie položený hotel na Slovensku, vedeli by ste? Je to horský hotel Sliezsky dom, vo výške 1670 metrov nad morom. Kúsok pod Gerlachom. A keby som sa vás spýtal, aké je najvyššie položené wellness centrum na Slovensku, viete? Áno, správne – je to wellness centrum tohto tatranského hotela.

Kúpele Luhačovice

Kúpele LuhačoviceKúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.), sú najväčšou spoločnosťou poskytujúcou kúpeľné a rekreačné služby v Luhačoviciach. Zároveň sú Slovákmi najnavštevovanejšími českými kúpeľmi a štvrtými najnavštevovanejšími a najväčšími kúpeľmi v ČR. Nachádzajú sa v malebnom údolí nedotknutej prírody chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Vlastnia a starajú sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla. Akciová spoločnosť má v správe aj 11 luhačovických minerálnych prameňov, z ktorých sú najznámejšie Vincentka, Aloiska, Ottovka a prameň Dr. Šťastného.

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre Tatranského národného parku (TANAP),  na úpätí Slavkovského štítu.

Termálne kúpalisko Margita - Ilona, Levice

Rekreačné zariadenie - Termálne kúpalisko Margita - Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Okolie tvorí pahorkatina vhodná na nenáročné prechádzky.

Arteterapia - liečba umením

Arteterapia - liečba umením - 4.0 out of 5 based on 1 vote

arteterapia-srdceArteterapiu možeme chápať ako liečbu umením (Arteterapia - z lat. ars – umenie, gr. therapeia – liečenie, ošetrovanie). Je to špeciálny druh psychoterapie, ktorý sa zameriava na rozvoj tvorivých schopností, citového vývinu a medziľudských vzťahov duševne, telesne alebo sociálne narušených jedincov.

Cieľom arteterapie nie je ani tak vytvorenie umelckého diela, ale prostredníctvom vlastných tvorivích schopností, kreativity a sebavyjadrovania dosiahnuť odstránenie, alebo zmiernenie problémov chorého človeka.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia - 5.0 out of 5 based on 2 votes

aquaparkPokiaľ hľadáte aquapark v blízkosti Bratislavy, ktorý Vám okrem relaxu ponúkne celoročne aj dávku adrenalínu, možno je pre Vás Aqaland Moravia tou spávnou voľbou. Aqualand Moravia otvoril svoje brány prvým návštevníkom v roku 2013 a zaraďuje sa medzi najmodernejšie aquaparky v susedných čechách. Svojou štruktúrou a atrakciami láka všetky vekové kategórie, ktoré si okrem relaxu môžu užiť aj poriadnu dávku adrenalínu.

Wellness Hotel Patince

Wellness Hotel Patince - 4.5 out of 5 based on 2 votes

wellness-patince-1Wellness dovolenka na Slovenku môže byť atraktívnou alternatívou tej zahraničnej. Pomôže vám načerpať novú energiu a zrevitalizovať svoje sily.

Ako na črevnú chrípku

Ako na črevnú chrípku - 5.0 out of 5 based on 2 votes

wecko

Dnes Vám prinášame tému, ktorá síce nebola plánovaná, ale nevyspitateľnosť života spôsobila že sme sa rozhodli o nej niečo napísať. Je ňou črevná chrípka, ktorou sa nakazili naši dvaja redaktori nášho portálu. Preto sme sa rozhodli že počas prekonávania tejto choroby Vám o nej aspoň niečo napíšeme.

Prekyslenie organizmu

Prekyslenie organizmu - 4.5 out of 5 based on 2 votes

cestovinyTekutiny, najmä krv sa v našich organizmoch pohybuje v určitom rozmedzí. Je to hodnota pH, ktorá by sa mala pohybovať v neutrálnom až mierne zásaditom rozmedzí, aby biochemické a fyziologické pochody fungovali správne. Stupnicu pH poznáme, je to: kyslé: pH = 0 - 7, neutrálne: pH = 7, zásadité: pH = 7 – 14.

Psychosomatické príčiny chorôb

Psychosomatické príčiny chorôb - 5.0 out of 5 based on 2 votes

psychosomatikaĽudstvu je už dávno známe, že rozličné telesné deje sa môžu meniť pod vplyvom dejov psychických. Súvislosť medzi telom a dušou sa odráža v jazyku napr. puklo mu srdce od žiaľu, obracia sa mu žalúdok a pod. Mnohé z dnes známych chorôb medicína zaraďuje medzi tvz. choroby s neznámou etiológiou, čo znamená, že dané ochorenie svoju príčinu vzniku nemá alebo je len zhruba predpokladaná. Resp. by sa dalo povedať, že pre ne nemá príčinu z doteraz známych zdrojov západnej medicíny.

Ako si poradiť s atopickým ekzémom

Ako si poradiť s atopickým ekzémom - 5.0 out of 5 based on 4 votes

ekzemfotoAtopický ekzém je kožná choroba, ktorou na Slovensku trpí čoraz viac ľudí. Jednoznačná a presná príčina tohto ochorenia zatiaľ nebola objasnená. Do značnej miery sa atopický ekzém spája s dedičnosťou. Dá sa atopický ekzém úplne vyliečiť? Existujú dnes metódy, vďaka ktorým by percento ľudí, ktorí trpia touto chorobou, kleslo?

Ferrissova nízkosacharidová diéta

Ferrissova nízkosacharidová diéta - 3.7 out of 5 based on 3 votes

chudnutie s Ferrissovou diétouAko schudnúť 20 kíl za 30 dní bez akéhokoľvek cvičenia! Takýmto slovami oslovil americký autor, speaker a Timothy Ferriss širokú verejnosť, keď vo svojej knihe uverejnil princípy jeho Slow-Carb diéty ( u nás sa nepresne prekladanej ako nízkosacharidová diéta).

Dimenzie wellnessu

Dimenzie wellnessu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

co je wellness Dosahovanie životnej spokojnosti prostredníctvom wellnessu je viacdimenzionálnou záležitosťou. Na základe tohto tvrdenia možno vymedziť nasledovné dimenzie wellnessu: fyzické wellness, duševné wellness, intelektuálne wellness, sociálne wellness, wellness a kariéra, emocionálne wellness, environmentálne wellness, finančné wellness, wellness a zdravotná starostlivosť, mentálne wellness.

Relax

relax wellnessPotrebujete si oddýchnuť od stresu, nechať termíny a uzávierky rozplynúť v prúdiacej vode, prípadne vysublimovat počas masáže? V decentne osvietených priestoroch wellness centier na vás čakajú pôžitky, ktoré oblažia vaše telo i dušu a vy vyjdete von ako znovuzrodení.

Alternatívna medicína

Alternatívna medicína - 5.0 out of 5 based on 1 vote

alternativna medicina wellnessAlternatívna medicína ako súčasť wellness procedúr je, liečebná metóda, ktorá sa nevyučuje na tradičných lekárskych fakultách, sústreďujúcich sa na výučbu konvenčnej medicíny. Príkladom alternatívnej terapie môže byť špeciálna diéta pri liečbe rakoviny, namiesto toho podstúpenia operácie, ožarovania či chemoterapie, odporučenej klasickou medicínou. Doplnková medicína sa však líši od alternatívnej medicíny. Doplnková medicína sa používa v kombinácii s tradičnou medicínou. Naproti tomu alternatívna medicína sa kompletne nahrádza klasickú medicínu.

Terapie

terapie wellnessWellness terapie sú vlastne veľmi podobné kúpeľnej liečbe. Hlavný rozdiel je v tom, že nie sú predpisované lekárom. Wellness si môžete užívať len a len podľa vašich prianí.

Elektroliečba

elektroliecba wellness2Už z názvu tejto wellness procedúry je zrejmé, že podstatou tejto terapie je využívanie liečebných účinkov elektrickej energie. Na dosiahnutie žiaducich výsledkov sa pracuje s elektrickými prúdmi o rôznych frekvenciách a intenzite, podľa ktorých môžeme rozlíšiť jednotlivé formy elektroliečby.

Zábaly

zabaly wellnessZábaly sú kúpeľné a wellness procedúry určené na zoštíhlenie a tvarovanie tela, hydratáciu a spevnenie pokožky alebo pre oddych a upokojenie svalov. Telové zábaly sú v ponuke v niekoľkých variantoch. Jedno však platí pre všetky rovnako: pôjde vždy o mumifikáciu.

Ayurvéda v Hoteli Kaskády

wellness ayurvedaAyurvéda – tradičný ucelený systém zdravotnej starostlivosti uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným  cieľom je prevencia ochorení.

More – najlepší wellness

more wellnessDovolenky pri mori patria zväčša k tomu najpríjemnejšiemu čo za rok prežijeme. Väčšina ľudí celý rok tvrdo a poctivo pracuje, aby si aspoň ten jeden týždeň v lete mohli oddýchnuť niekde pri mori. Ak si nájdete lacné letenky, tak dovolenka vás ani nevyjde moc draho.

Zážitková sprcha

sprcha wellnessSprchovanie môže byť oveľa viac, ako len bežná očista tela. Stále populárnejšia wellness procedúra - zážitková sprcha je známa ako súčasť ochladzovacej procedúry (v saune) a celkovej očisty tela. 

Kombucha - zázračný nápoj

kombucha wellness2Kombucha je nápoj, ktorý je vyrobený zo sladeného čaju a huby kombucha. Nápoj je zmesou baktérií a kvasiniek. Počas fermentácie dochádza k tvorbe kyseliny glukónovej, kyseliny octovej, a malého množstva alkoholu. Kombucha má mierne laxatívne, ale tiež dezinfekčné účinky.

Ľadový zábal

zabaly wellnessĽadový zábal predstavuje jednu zo súčastí systému wellness procedúr, ktorá na liečbu využíva vychladené osušky, prípadne ľadové obklady, ktoré stimulujú krvný obeh a uvoľňujú lymfatický systém.

Hammam - orientálny kúpeľ spojený s relaxom

hammam wellnessPojem hammam označuje turecké resp. orientálne kúpele. Táto wellness procedúra prebieha v štyroch izbách. Podstatou hammamu je, že dochádza k postupnému zvyšovaniu telesnej teploty návštevou jednotlivých miestností, tak, aby nedošlo k nárazovému preťaženiu krvného obehu.

Danárium

danarium wellnessDanárium predstavuje parný kúpeľ vhodný pre ľudí, ktorí zle znášajú extrémne teplo a vlhký vzduch. Sem možno zaradiť predovšetkým ľudí trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Laconium - vitajte v rímskej saune!

solux wellness2Laconium predstavuje druh sauny. Jedná sa o suchú miestnosť určenú na potenie, vybudovanú podľa rímskeho vzoru. Teplo je v takejto miestnosti vyžarované od zeme, zo stien a kamenných lavíc. Po dosiahnutí teploty cca. šesťdesiat stupňov sa telo začína potiť.

Kúpeľná liečba

kupeln liecba wellnessKúpele označované v latinčine spojením slov Sanus per aquam - zdravie skrze vodu predstavujú liečebnú koncepciu, ktorá má svoj pôvod v antických kúpeľných kultúrach.

Qui gong (Chi Kung) - dýchacie a energetické cvičenie

alexandrova technika wellnessQui gong je dýchacie a energetické cvičenie, ktoré je známe taktiež ako Chi Kung. Qi Gong možno zaradiť k Tai Chi, a teda patrí do tradičnej čínskej medicíny.

Shiatsu - japonská masážna technika

kupele2 wellnessShiatsu je japonská masážna technika vychádzajúca z akupunktúry a akupresúry. Počas tejto terapie, sú masírované jednotlivé tlakové body na tele palcami, rukami, lakťami, alebo kolenami.

Dukanova diéta

Dukanova diéta - 5.0 out of 5 based on 1 vote

dukanova dietaPopulárnu Dukanovu diétu priniesol francúzsky lekár Pierre Dukan. Vznikala celých tridsať rokov. O tento typ diéty je veľký záujem, o čom svečí pätnásť miliónov predaných výtlačkov knihy Dukanova diéta. Tento druh diéty nemá obmedzený príjem energie a doporučuje stravovanie štyrikrát za deň a pitie minimálne dvoch litrov tekutín.

Letné rodinné pobyty vo Wellness Hoteli Chopok

wellness hotel chopok dovolenka slovensko 2Dôkazom toho, že Wellness Hotel Chopok v stredisku Jasná Nízke Tatry poskytuje kvalitné wellness služby svedčí i hodnotenie TREND TOP hotely a reštaurácie pre rok 2012, v ktorom Wellness Hotel Chopok **** získal 3.-4. miesto v kategórii „Wellness hotely na Slovensku“.

Bankovanie

homeopatika wellnessBankovanie má svoj pôvod v staroveku, kedy banky patrili k štandardnej výbave vtedajších liečiteľov. Použitie baniek umožňuje zmierniť či odstrániť celulitídu, bolesti chrbta a kĺbov.

Ultrazvuk

ultrazvuk wellnessUltrazvuk je vlastne mechanické vlnenie s frekvenciou vyššou ako je schopné počuť ľudské ucho. V medicíne sa používa napríklad pri lekárskom vyšetrení, pretože ultrazvukové vlny prechádzajú telom a odrážajú sa od jednotlivých orgánov.

Postele - zdravý spánok a chrbtica

postele spanok wellnessVýber postele je od útleho veku veľmi dôležitý nielen pre správny vývoj chrbtice a jednoznačne patrí medzi súčasti wellness životného štýlu. Počas spánku sa telo aj duša regeneruje, naberá energiu a odpočíva. Na našom trhu je široká ponuka postelí  rôznych materiálov  a typov. Spánok je ovplyvnený viacerými faktormi, najmä vhodným výberom kvalitného matracu a roštu. Takmer všetky rošty sú vyrobené z masívneho dreva, najčastejšie sa používa pružné smrekové.

Kalanetika

kalanetika wellnessKalanetika je pokojné cvičenie pri pomalej hudbe určené pre ženy a mužov. Je zamerané na posilnenie a pretiahnutie celého tela, napomáha jeho správnemu držaniu a je vhodné pre všetkých, ktorí si chcú vyformovať postavu z estetického i zo zdravotného hľadiska bez veľkej námahy a bez činiek.

Fyzioterapia

Fyzioterapia - 5.0 out of 5 based on 1 vote

fyziozerapia wellnessFyzioterapia je oblasťou wellness a rehabilitácie, ktorá úzko spolupracuje s odborom fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, ale aj inými odbormi. Zaoberá sa diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch predovšetkým pohybového systému.

Chemický peeling

chemicky peeling wellnessChemický peeling  je povrchovo pôsobiaca revitalizačná metóda hojne využívaná ako súčasť wellness procedúr, pomocou ktorej sa odstráni vrchná vrstva pokožky. Na povrch kože sa nanášajú ovocné kyseliny a tie odstránia odumreté bunky. Výsledkom je zlepšenie stavu akné a mastnej pokožky, prichádza k regenerácii pleti, spevneniu pokožky, vyhladeniu jaziev, stiahnutiu a redukcii pórov, k lepšej hydratácii, blednutiu pigmentových škvŕn a vyhladeniu jemných povrchových vrások.

Celulitída

celulitida wellnessCelulitída znamená v preklade zápal buniek, kedy však nejde o zápal v pravom zmysle slova. V miestach postihnutých celulitídou sa tukové bunky zlučujú do hroznovitých strapcov, stláčajú cievy a tlačia na horné vrstvy kože.

Oxygenoterapia - terapia kyslíkom

Oxygenoterapia - terapia kyslíkom - 4.5 out of 5 based on 2 votes

OoxygenoterapiaOxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda, pri ktorej sa inhaluje alebo vstrekuje koncentrovaný kyslík. Ten do organizmu privádza energiu a tá umožňuje optimálne fungovanie jednotlivých buniek tela. Jeho nedostatok je príčinou mnohých chorobných stavov.

Muzikoterapia

muzikoterapi wellnessMuzikoterapia je špeciálna psychoterapeutická metóda, pri ktorej sa využíva hudba a ktorá je ideálnym prostriedkom nauvoľnenie nahromadeného tlaku. Intenzívny hudobný zážitok je často spojený s očistným momentom, ktorý vyvoláva žiadaný terapeutický účinok.