Aquaparky na Slovensku

Počas letných horúcich dní ľudia veľmi radi vyhľadávajú vodu, prostredie vody a bazény, aby sa mohli osviežiť a venovať rôznym vodným športom. Nielen počas horúcich letných dní, ale počas celého roka môžete využiť služby aquaparkov a termálnych kúpalísk, kde si vďaka bohatým možnostiam relaxu a trávenia voľného času oddýchnu nielen dospelí, ale aj deti.

Odporúčame

Aquacity Poprad

aquapark wellness

Aquapark AquaCity Poprad nájdeme priamo v Poprade, pod Tatrami. Bazény pre zábavu, oddych i skvelé wellness centrum.

AquaRelax Dolný Kubín

dovolenka aquarelax dolny kubin 039

AquaRelax, rodinný aquapark v Dolnom Kubíne, je ideálne miesto na strávenie letnej či zimnej dovolenky. Relax, oddych a skvelú zábavu si tak možno vychutnať uprostred krásnej oravskej prírody.

Aquathermal Senec

aquaparky wellness

Pokiaľ v niektorých aquaparkoch sú najväčšie atrakcie - vonkajšie tobogány - mimo sezónu zatvorené, v Aquapark Senec sa báť nemusíte.

Tatralandia Liptovský Mikuláš

aquarelaxx

Aquapark Tatralandia sa nachádza v liptovskom regióne. V tomto najväčšom vodnom parku na Slovensku nájdete skvelé atrakcie pre deti i dospelých.

Thermalpark Bešeňová

dovolenka thermalpark besenova 002

Gino Paradise Bešeňová a obec Bešeňová sa nachádzajú 12km od mesta Ružomberok, v prostredí Chočských vrchov, na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

kupeln liecba wellness

V Turčianskych Tepliciach nájdete unikátny aquapark s atrakciami, ktoré sú postavené podľa najnovších svetových trendov.

Zoznam aquaparkov na Slovensku

aquaparkyAquaparky ponúkajú ideálnu teplotu vody, vyhovujúcu malým aj veľkým, rôzne vodné atrakcie, množstvo vodných šmykľaviek, chrličov vody, vodných gejzírov a tobogánov. Veľkosť niektorých tobogánov vyráža dych, je to však najmä skvelá zábava.

Slovenské aquaparky nie sú len miestami, kde možno tráviť čas pri vode, ale poskytujú aj možnosti odpočinku. Wellness program aquaparkov je pestrý – od pokoja v oddychovom bazéne, cez saunu, solárium, desiatok druhov rôznych masáží, fitness program.

Nechýba ani možnosť špeciálnych cvičení vo vode. Tak isto je možné svoj voľný čas tráviť posedením pri drinku s priateľmi, hraním stolného futbalu a bowlingu, alebo prechádzkou či turistikou po okolí.

Svojich blízkych môžete potešiť príjemnou večerou. Bohatý program aquaparkov je dostupný nielen v lete, ale aj po celý rok bez ohľadu na sezónu. Aquaparky sú skutočne vodnými rajmi pre dospelých aj pre deti, vyhľadávané záujemcami z celej Európy.

Mnohé aquaparky na Slovensku, ako napríklad Aquapark Tatralandia, ležia v prekrásnom prostredí blízko hôr, a pocit pokoja a oddychu navodzuje vôňa lesa a vody. Navyše minerálna voda Tatralandie má priaznivý vplyv na zdravie pohybového a dýchacieho ústrojenstva.

Veľmi populárnymi aquaparkami na Slovensku sú napríklad aj Aquapark Senec, Thermal park Bešeňová, Termal park Veľký Meder, AquaCity Poprad, Vodný raj Vyhne alebo Termálne kúpalisko Kováčová.