Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Kúpele Trenčianske TepliceKúpele Trenčianske Teplice, a.s. patria k najstarším a najobľúbenejším kúpeľom na Slovensku na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, ale aj tráviaceho ústrojenstva, metabolické ochorenia, gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

Kúpele majú k dispozícii 6 prírodných liečivých zdrojov, ktoré sa využívajú na vonkajšiu a vnútornú balneoterapiu. Sírne termálne liečivé pramene majú rovnaké chemické zloženie, líšia sa len teplotou vody.
Voda ku kúpeľom v bazénoch a vaniach má optimálnu balneologickú teplotu, ktorá sa pohybuje od 35,5° C do 39° C , čo umožňuje jej priame použitie bez potreby ohrievania, alebo ochladzovania.

Liečebná starostlivosť v Kúpeľoch Trenčianske Teplice má dlhoročnú tradíciu (prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247) a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. Vek tejto vody bol stanovený na 25000 rokov, čo je zárukou jej ekologickej čistoty.

V súčasnosti sa okrem termálnej vody využíva široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie.

Perla Karpát - romantické prírodné prostredie

Kúpeľné mestečko leží v západnej časti Slovenska uprostred 17 km dlhého údolia. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít.

Trenčianske Teplice sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Práve vďaka svojej polohe ich v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako „Perlu Karpát".

Rozľahlý kúpeľný park s jazierkom a okolitá prírodná scenéria sú najlepším miestom pre Váš oddych a relax. Pri svojej "romantickej polohe" má kúpeľné mesto vynikajúcu dopravnú dostupnosť - len 10 km od výjazdu z dialnice (Nemšová/Trenčianske Teplice).

Hammam - architektonický skvost

Kúpele, ktoré svojou kvalitou služieb a dobrému renomé priťahujú aj pestrú zahraničnú klientelu, ukrývajú nielen slovenský, dokonca aj európsky unikát. Ide o Hammam, postavený v 19. storočí, ktorý je súčasťou kúpeľného komplexu. V 19. storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti sa využíva na masáže a ako relaxačná miestnosť po kúpeli v termálnom bazéne Sina.