Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre Tatranského národného parku (TANAP),  na úpätí Slavkovského štítu.

Základy kúpeľníctva v oblasti Smokovcov položil už v roku 1797 gróf Csáky a roku 1876 MUDr. Mikuláš Szontagh otvoril nové moderné klimatické kúpele v Novom Smokovci.

Hlavným prírodným liečivým faktorom je horská a vysokohorská klíma, ktorá má priaznivý komplexný liečivý účinok na ľudský organizmus. Kúpele Nový Smokovec dosahujú vysokú úspešnosť pri liečbe netuberkulóznych chorôb dýchacích ciest, stavov po opakovaných zápaloch pľúc a stavov po pľúcnych operáciách, niektorých chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, chorôb z povolania, ľahších foriem neuróz či pri celkovej fyzickej a psychickej vyčerpanosti.

Pozrite si tiež video z kúpeľov v Novom Smokovci.

Základnou kúpeľnou liečbou v kúpeľoch Nový Smokovec je klimatoterapia. Spočíva v liečebnom pobyte pacienta v klíme s neobyčajnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slnečného svitu a ultrafialového žiarenia, zníženým atmosferickým tlakom, nad vrstvou prachovej a dymovej atmosféry, takmer bez baktérii a alergénov.

Fotogaléria:

Poloha kúpeľov priamo v turistickom centre mesta Vysoké Tatry vytvára výborné podmienky na turistické a športové aktivity. Kúpeľní hostia môžu využívať  v lete turistické  a kúpeľné chodníky , v zime lyžiarske zjazdovky, bežecké lyžiarske trate .

{module reklama - clanok}Okrem tohto majú všetci návštevníci možnosť relaxovať v novom Wellness centre, v bazéne, naučiť sa hrať ricchochet, zdokonaliť sa v biliarde alebo v stolnom tenise, zacvičiť si v telocvični prípadne posilňovni,  či požičať si horské bicykle a využiť tak ktorúkoľvek z množstva cykloturistických trás vo Vysokých Tatrách.

Kúpeľný areál tvorí viacero hotelov, reštaurácia a kongresové centrum.

Wellness

Bol vytvorený tak, aby bol neprekonateľným zážitkom a miestom oddychu a relaxu. Okrem klasickej fínskej sauny a parnej sauny, wellness ponúka aj celý rad iných možností:  parnú saunu s aromaterapiou alebo slanou inhaláciou, eukalyptovú saunu s aromaterapiou, infrasaunu.

Ďalej ponúka zážitkové sprchy, kneippove kúpele na nohy, hydromasážnu sedaciu vaňu, ľadopád pre masáž tela, ochladzovaciu kaďu, tepidárium a vírivku pre 6 osôb s hydromasážou a perličkovým kúpeľom, pričom všetky sú určené na to, aby ste sa uvoľnili, oddýchli si a zrelaxovali, a nadobudli nové sily pred návratom do reálneho života.

Kontakt na Kúpele Nový Smokovec a.s.:

  • tel.: +421 52 44 22 454-6
  • fax: +421 52 44 23 140
  • mobil: +421 918 773 386
  • e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • web: www.kupelens.sk