Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele v Rajeckých Tepliciach patria k menším, no najkrajším kúpeľom na Slovensku. Rajecké Teplice ležia približne 15 km juhozápadne od Žiliny, medzi Strážovskými vrchmi a Malou Fatrou.

Táto oblasť je veľmi bohatá na minerálne vody. Liečivá voda z tunajších prameňov obsahuje hydrouhličitany, vápnik a magnézium s obvyklou teplotou 38 °C.

V kúpeľoch je využívaná bez ďalšej úpravy ako hlavný liečebný prostriedok. Jej blahodárne liečivé účinky sú v Rajeckých Tepliciach známe už od 14. storočia.

Rajecké Teplice ako prvé kúpele na Slovensku začali ponúkať wellness služby. Dominantou kúpeľov je Liečebný dom Afrodite s vychýreným saunovým svetom, ktorý zahřňa arabskú, soľnú, bylinkovú aj fínsku saunu. V areáli je aj vodný svet – moderný krytý bazén plnený termálnou vodou. V blízkej budúcnosti ku komplexu pribudne komplex vonkajších bazénov, ktorý je momentálne vo výstavbe.

Kúpele Rajecké Teplice sa orientujú najmä na liečbu

  • chorôb pohybového ústrojenstva
  • stavov po úrazoch a operáciách chrbtice
  • nervových chorôb (napríklad stavy po detskej obrne, nervovo-svalové degeneratívne ochorenia, Parkinsonova choroba)
  • chorôb z povolania
  • netuberkulóznych chorôb dýchacích ciest

Kúpele Rajecké Teplice využívajú procedúry ako napríklad vodoliečebné, elektroliečebné, lokálna aplikácia parafínových zábalov, individuálna a skupinová telesná výchova, manipulačná liečba, plynové injekcie, masáže a podobne.