Kúpele Smrdáky

Kúpele Smrdáky - sú veľmi špecifické kúpele nachádzajúce sa 80 km severozápadne od hlavného mesta Slovenska - Bratislavy.

Ich špecializáciou je predovšetkým liečba kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu s využitím jedinečného prírodného bohatstva - sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna.

Prírodné liečebné zdroje v Kúpeľoch Smrdáky

Sírovodíková minerálna voda

Je to minerálna voda s vysokým obsahom terapeuticky účinného sírovodíka (680 mg/l). Tieto hodnoty zaraďujú smrdácku minerálnu vodu k najkoncentrovanejším sírovodíkovým vodám v Európe.

Minerálna voda sa vyznačuje charakteristickým zápachom a neobyčajnými účinkami pri liečbe niektorých, zvlášť kožných ochorení. Obsahuje aj minerály a soli – najmä na báze Na, Mg a Ca (3400 mg/l), ktoré priaznivo prispievajú k liečebnému účinku.

Sírne bahno

Peloid vznikajúci pretekaním sírovodíkovej vody cez sprašové zeminy tejto oblasti. Vysoko účinné sírne peloidy sa používajú ako zdravotná pomôcka vo forme zábalov na kĺby a chrbticu.
Vo svete neexistuje vhodnejšie a výhodnejšie miesto pre liečenie chronických kožných ochorení.

Indikácie

Indikácie - dospelí - kožné choroby
Psoriasis vulgaris, generalisata,   Dermatitis atopica (Eczema atopicum),  Eczema chronicum, professionale,     Neurodermitis circumscripta,  Pruritus, Prurigo,  Ichtyosis,  Sclerodermia circumscripta,  Parapsoriasis,  Acne vulgaris, indurata, conglobata,  Rosacea,  Dermatitis rosaceiformis,  Stavy po popáleninách

Indikácie chorôb pohybového aparátu

  • Reumatoidná artritída,  Psoriatická artritída, Vertebropatie,  Bechterevova choroba,  Osteoartróza (koxartróza, gonartróza)

Indikácie - deti

  • Psoriáza - všetky formy (vulgaris, generalisata), Atopická dermatitída, aj v spojení so spastickou bronchitídou,  Chronické recidivujúce ekzémy,  Parapsoriasis,     Prurigo, Chronické dermatózy s predpokladom priaznivého ovplyvnenia kúpeľnou liečbou (sklerodermia, dermatomyositis, ichtyosis, neurodermitis circumscripta, urticaria, dermatitis herpetiformis, liche ruber, dermatitis seborhoica

Fotogaléria

Kontakt na kúpele Smrdáky

  • Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
  • 906 03 Smrdáky
  • Slovenská republika
  • Tel.: +421 (0)34 65 75 101
  • Fax: +421 (0)34 65 75 135
  • e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • web: www.kupelesmrdaky.sk