Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

Areál termálneho kúpaliska Vadaš sa nachádza približne 2 km od železničnej stanice v Štúrove, pri odbočke do Chľaby. Areál tohto kúpaliska sa v posledných rokoch prudko rozvíja a je jedným z najkrajších na Slovensku. Nájsť tu možno zatiaľ jediný bazén s umelým vlnobitím v krajine tzv. Lagúnu.

Okrem kúpania v niektorom z 5 otvorených a jedného krytého bazéna tu nájdete tiež pestré športovacie možnosti na ihriskách, či tenisových kurtoch, ale aj na jazere, vhodnom i na rybolov.

Je možné si zahrať plážový volejbal, minigolf, alebo bowling v novovybudovanom bowling centre. Termálny prameň má teplotu vody približne 40 stupňov. Teplota vody jednotlivých bazénov sa pohybuje od 26 do 36 stupňov celzia. Doporučiť možno návštevu masážneho bazéna. K dispozícii je taktiež bazén pre deti. V blízkom okolí existuje množstvo ubytovacích možností rôzneho štandardu.

Na nie je núdza ani o pridružený program. Možno podnikať výlety do okolia – napríklad k Dunaju, čo je možné spojiť s nezabudnuteľnou plavbou loďou. K top atrakciám patrí bazilika v susednom Ostrihome a množstvo ďalších kultúrnych pamiatok v tomto meste. Zaujímavé je podniknúť jednu z populárnych cyklotrás – okolo pohoria Burda, alebo Okruh dunajským ohybom. Pekné sú tiež túry do Kováčovských kopcov.