Gino Paradise Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová - 2.0 out of 5 based on 1 vote

dovolenka thermalpark besenova 004Gino Paradise Bešeňová a obec Bešeňová sa nachádzajú 12km od mesta Ružomberok, v prostredí Chočských vrchov, na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Bešeňová je jednou z významných lokalít výskytu vzácnych minerálnych prameňov s bohatou mineralizáciou.

V katastri obce sa ich nachádza štrnásť. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, sodík, draslík, železo, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Okolie týchto minerálnych prameňov je charakteristické svojím červenohnedým sfarbením.

Základ súčasného Gino Paradise Bešeňová sa datuje k roku 1987, kedy bol vykonaný vrt v hĺbke 2000 m. Minerálna voda v mieste vrtu dosahuje až 70 °C. Bazény s touto vodou majú hnedočervené sfarbenie, pretože obsahuje veľké množstvo minerálnych látok.

Pre aktívnych klientov je k dispozícii požičovňa bicyklov, fitness s množstvom posilňovacích zariadení, alebo plávanie v  plaveckých bazénoch. Ak radi relaxujete je pre Vás pripravených 7 vonkajších bazénov s termálnou vodou od 26 do 39 °C, 1 vonkajšieho nerezového bazéna s priezračnou vodou, 3 vnútorných bazénov z antikora s ohrievanou priezračnou vodou. Areál zahŕňa aj Vitálny svet s piatimi saunami a s možnosťou inhalácie rôznych zmesí pre lepšie uvoľnenie dýchacích ciest.

Príjemný relax ponúka átrium s vírivkami pod holým nebom. Horúce zdroje minerálnej vody s teplotou viac ako 60 °C vyvierajú z hĺbky 1987 metrov a vďaka svojmu zloženiu (bohatému obsahu vápnika, horčíka, sodíka, draslíka, železa, mangánu či bohatosti síranov a ďalších minerálov) blahodarne pôsobia predovšetkým na pohybové a dýchacie ústroje. Priaznivo sa správajú k pokožke a ich pozitívne účinky (za asistencie lítia) sa okamžite postarajú  aj o vylepšenie psychiky.

Dokonalý relax dopĺňa relax centrum so širokou ponukou masáží, zábalov a novinkou je prírodná kozmetika vytvorená z čistej prírodnej vody, minerálnych solí a čierneho bahna Mŕtveho mora. Dotyk slnka počas pochmúrnych dní nahradí solárium či svetelná terapia (bioptron). Kompletné ošetrenie tváre,  rúk a nôh poskytne kozmetika, manikúra i pedikúra.

Svet relaxu a pohody

Relax all inclusive – skutočný oddych pre celú rodinu vás čaká práve v Gino Paradise Bešeňová. Skutočným klenotom Gino Paradise Bešeňová je Wellness centrum – Vitálny svet. K celkovému uvoľneniu duševných i fyzických síl prispeje komplex 5 horúcich a parných sáun s inhaláciami (bylinková, soľná, mentolová, fínska a rímska) k dokonalej regenerácii. Po hrejivých procedúrach prinesú energizujúce osvieženie zmrznuté kryštáliky Ľadovej studne a prúdy ľadovej vody Vodnej smršte.

Vodné trysky Bešeňovských skál, ktoré oživia unavené nohy a  Kneippov kúpeľ, pri ktorom sa strieda horúca a studená voda so suchou hmlou a umelým snehom, nabijú telo extra porciou energie rovnako ako teplo vyhrievaných ležadiel Tepidária.

A nakoniec, po jemných ťahoch lahodnej tureckej mydlovej masáže už nič nebude brániť tomu, aby ste sa oddýchnutí pohodlne usadili do zlatého kresla.

Vyhrievané kreslo z 24-karátového zlata, jediné svojho druhu v celej Európe, už čaká len na splnenie vašich snov...

Adrenalínová zóna Gino Paradise Bešeňová

  • toboganová veža s výškou 30m, 6 toboganov s celkovou dĺžkou viac ako 1 km
  • bazén s vlnobitím
  • detský bazén s atrakciami
  • vyhliadková veža s preskleným výťahom

Komplex tiež ponúka lymfodrenáže, rašelinové zábaly a niekoľko druhov masáží – od  automasáže spôsobenej vírivkou, klasickú, hydromasáže aj netypickú - tureckú mydlovú masáž. Európskou raritou je vyhrievané kreslo z 24 karátového zlata.

Najväčšou zaujímavosťou neďalekého okolia sú bešeňovské travertíny v opustenom lome, ktoré taktiež vznikli vďaka činnosti mineralizovanej vody.

Kvalitné ubytovanie a gastronómia

Ubytovanie priamo v areáli je k dispozícii vo wellness hoteloch - Termal****, Giga**** a Luka****. Poskytujú viac ako 500 lôžok (vrátane prísteliek) v moderných hotelových izbách, rodinných štúdiách a apartmánoch aj pre tých najnáročnejších hostí.

Stravovanie pre hotelových hostí i návštevníkov ponúka reštaurácia Babu a „à la carte“ reštaurácia Kolchury. Bezprostredná blízkosť bazénov dodáva špecifickú atmosféru pri príjemnom posedení v Aqua bare,  Relax bare či kaviarni Cafe de Luka. Doprajte si aj vy Relax all inclusive v Gino Paradise Bešeňová.

Fotogaléria