Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Mestečko Podhájska leží na južnom Slovenskom, na železničnej trati medzi obcami Šurany a Levice, neďaleko Nových Zámkov. Termálnemu kúpalisku Podhájska sa hovorí slovenské more, pretože voda je zložením porovnateľná s vodou Mŕtveho mora. Liečivá voda zo žriedla Podhájska je svetovým unikátom s blahodárnymi účinkami na celý ľudský organizmus. Pri sérii zdravotných problémov má voda trvalejšie účinky a väčší efekt než voda z Mŕtveho mora.

Silné uzdravujúce účinky sa prejavujú u pacientov trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami a bolesťami chrbta. U pacientov s osteoporózou, artrózou a artritídou dochádza k stabilizácii ich zdravotného stavu. Veľmi účinná je táto silne koncentrovaná minerálna voda tiež u pacientov trpiacich všetkými kožnými ochoreniami, u pacientov s problémami dýchacích ciest, zažívacieho traktu - najmä pri poruchách pankreasu alebo sleziny.

Termálne kúpalisko Podhájska je vybudované na ploche 14 ha. Od roku 1973, kedy bol navŕtaný v hĺbke 1900 m geotermálny prameň, vyrástol tu komplex s celoročnou prevádzkou. Nachádza sa tu 7 bazénov (najteplejšie s vodou 39 °C), 2 plavecké bazény, dva veľké bazény, sedací bazén, detský bazén a bazén s tobogánom. V zimných mesiacoch je otvorený len sedací vonkajší bazén s termálnou vodou, ktorá je neriedená a má najpriaznivejšie zdravotné účinky a taktiež bazén s perličkou.

V objekte kúpaliska sú stánky s občerstvením, vonkajšia reštaurácia a cukrárne. Krásne sú trávnaté terasy, ktoré pripomínajú skôr botanickú záhradu. Sú vhodné pre odpočinok v súkromí alebo s priateľmi. Pre deti je tu umiestnené ihrisko s rôznymi preliezačkami a trampolínou. V blízkom susedstve "horúceho geotermálneho bazénu" je vonkajší bazén s hydromasážnymi tryskami a relaxačno-rekondičný pavilón, v ktorom nájdeme šatne, sprchy, odpočinková priestory s lehátkami, saunu, fitcentrum, kozmetický salón, masáže. Súčasťou plochy je aj reštaurácia, cukráreň alebo kaderníctvo.

Ak hľadáte ubytovanie v oblasti Podhájskej, je dobré si vopred rozmyslieť, v akom ubytovacom zariadení chcete počas rekreácie v Podhájskej bývať. Ubytovanie v obci Podhájska býva spravidla drahšie, ako napríklad v niektorých okolitých obciach - napríklad v obci Radava. Predovšetkým hotelová ubytovacia kapacita v Podhájskej je pomerne nízka, a pobyty je nutné rezervovať s veľkým predstihom. Cenovo priaznivé je ubytovanie v súkromí, ktoré je v Podhájskej veľmi rozšírené.