Bankovanie

homeopatika wellnessBankovanie má svoj pôvod v staroveku, kedy banky patrili k štandardnej výbave vtedajších liečiteľov. Použitie baniek umožňuje zmierniť či odstrániť celulitídu, bolesti chrbta a kĺbov.

Banky sa osvedčili sa aj pri liečbe migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémov, dny, žlčníkových problémoch alebo bolestí sprevádzajúcich menštruačný cyklus.

Proces bankovania

Banky sú sklenené guľovité nádoby, naplnené horúcim vzduchom. Ich ochladením sa v nich vytvorí podtlak, ktorý umožní ich prisatie na pokožku. Princíp použitia sa podobá metóde akupresúry. Terapeut nájde reflexné bod ovplyvňujúce určitý orgán v tele, ktorý následne prostredníctvom baniek ovplyvňuje

Metóda je efektívna taktiež pri liečbe astmatického záchvatu, kedy sa bankami stimulujú body na tele a pacient do niekoľko minút začne opäť normálne dýchať.

Účinky bankovania:

  •     mechanický - keď sa telo prekrví a uvoľní
  •     reflexný - ovplyvňujúce vnútorné orgány
  •     ovplyvneni lymfatického systému - očista tela od veľkého množstvo škodlivín

Dĺžka procedúry bankovania

Dĺžka procedúry je individuálna, pohybuje sa medzi dvadsiatimi a tridsiatimi minútami. Ľudia sa po procedúre cítia svieži a plní energie. Niektorí označujú túto metódu za bolestivú, iní pociťujú iba príjemný ťah kože. Záleží to na prahu bolesti, ktorý je u každého človeka individuálny. Nepríjemným sprievodným efektom bankovania je popraskanie drobných cievok. Zhruba do troch dní sa však drobné modriny stratia.