Kúpeľná liečba

kupeln liecba wellnessKúpele označované v latinčine spojením slov Sanus per aquam - zdravie skrze vodu predstavujú liečebnú koncepciu, ktorá má svoj pôvod v antických kúpeľných kultúrach.

Kúpeľné zariadenia ponúkajú najrôznejšie wellness a kúpeľné procedúry formou vodnej kúry, parných kúpeľov, Kneippových procedúr, alebo Thalasso terapie. Prvé kúpeľné a wellness zariadenia vznikali v Spojených štátoch. Využívali metódy známe z európskeho kúpeľníctva.

Ohľadne relaxácie a rovnováhy tela a mysle, je v kúpeľoch k dispozícii široká škála profesionálnych služieb. Od celotelového peelingu, cez kvetinový kúpeľ vo vírivke, svetelnú terapiu pre osvieženie ducha počas šedých zimných dní,  hĺbkové čistenie tváre a jej vyhladenie a zvlhčenie, lymfodrenáž pre detoxikáciu celého tela, čínsku masáž chodidiel na stimuláciu telesných funkcií, zábal z morských rias pre detoxikáciu a revitalizáciu imunitného systém až po masáž lávovými kameňmi pre hlbokú relaxáciu a celkové uvoľnenie.

Na Slovensku je možno vybrať si zo širokej škály wellness hotelov, zariadení a pobytov, zameraných pre tú formu relaxu, ktorú práve hľadáte.