Zábaly

zabaly wellnessZábaly sú kúpeľné a wellness procedúry určené na zoštíhlenie a tvarovanie tela, hydratáciu a spevnenie pokožky alebo pre oddych a upokojenie svalov. Telové zábaly sú v ponuke v niekoľkých variantoch. Jedno však platí pre všetky rovnako: pôjde vždy o mumifikáciu.

Znie to síce nepríjemne, ale mali by ste si pod týmto pojmom predstaviť výživný zámotok, ktorý Vás zahreje, prečistí a hydratuje.

Väčšina kúpeľov a wellness centier na popis zábalov využíva niekoľko prídavných mien ako: zoštíhľujúci, detoxikačný, relaxačný a revitalizačný. Podľa toho aký zábal si zvolíte, môžete pozorovať výsledky ako napr. dočasnú stratu objemu, pevnejšiu, jemnjšiu, lepšie hydratovanú pleť, alebo uvoľnené svaly

Niektoré telové zábaly sú určené na odstránenie pocitu unavených alebo ťažkých nôh a bolestivých kĺbov, zlepšenie zápalov a pomoc pri vylučovaní toxínov prostredníctvom potenia. Aj keď Vám neposkytnú trvalý úbytok na váhe, dobrý pocit, ktorý budete po zábale mať, vám možno pomôže odštartovať následnú diétu, alebo pravidelné cvičenie.