Alexandrova technika

Alexandrova technika - 4.0 out of 5 based on 2 votes

alexandrova technika wellnessAlexandrova technika je wellness metóda a procedúra, ktorá učí, ako správne koordinovať telo i myseľ a tak uvoľniť škodlivé napätie a zlepšiť držanie tela, koordináciu a celkový zdravotný stav.

Táto technika je pomenovaná podľa Fredericka Matthiasa Alexandera (1869-1955), ktorý ju vyvinul. Tento herec získal vplyvom svojho povolania chronickú laryngitídu. Rozhodol sa obnoviť svoj hlas a starostlivo sledoval, ako sa pri rečnení správa. Zistil, že neprimerané svalové napätie zodpovedá za jeho vokálny problém. Hľadal spôsob, ako odstrániť toto obmedzenie.

Postupom času prišiel k záveru, že pokiaľ sa zníži napätie krku, hlava už nezaťažuje chrbticu a chrbtica sa tak uvoľní. Alexander obnovil svoje vlastné prirodzené schopnosti jednoduchou zmenou spôsobu vykonávania konkrétnych činností. Takto vyvinul praktickú výukovú metódu na efektívne vykonávanie jednotlivých telesných procesov, aby dohromady pracovali ako integrovaný, dynamický celok. Dnes zaraďujeme Alexanderovu techniku medzi metódy doplnkovej a alternatívnej medicíny.