Biolampa - bioptronová lampa

Biolampa - bioptronová lampa - 5.0 out of 5 based on 1 vote

biolampa wellnessLiečba svetlom je súčasťou  histórie ľudstva po celú dobu jeho existencie. Polarizované svetlo bioptronovej lampy - biolampy je elektromagnetické vlnenie a okrem povrchového pôsobenia preniká aj do hĺbky organizmu, napr. do svalov, kĺbov a šliach.

Dnes sa vie, že ľudské telo premení svetelnú energiu biolampy na energiu chemickú, ktorá aktivuje biochemické pochody v bunkách. Tie stimulujú metabolizmus bunky a imunitný systém. Svetlo biolampy neobsahuje škodlivé UV žiarenie, má nemeniacu sa intenzitu a preto sa netreba obávať, že si pokožku poškodíme.

Svetelná terapia je vhodná na profesionálne i domáce použitie. K lampe je 5 kusov farebných svetelných filtrov a každá farba je vhodná na iné poruchy a problémy organizmu. Fototerapia (terapia polarizovaným svetlom) je prírodná fyzikálno-biologická metóda, ktorá prirodzeným spôsobom vhodne stimuluje živé organizmy.

Biolampa má široké pole indikačných okruhov s vysokým účinkom, žiadne vedľajšie účinky a minimálny okruh kontraindikácií. Aplikácia a dostupnosť fototerapie je vhodná pre každého bez rozdielu veku, je bezkontaktná a sterilná. Ďalšou výhodou je možnosť kombinácie fototerapie s klasickými a inými liečebnými metódami a možnosť ošetrenia v domácom prostredí.

Je to ideálna doplnková a podporná liečba pri rôznych bolestiach, kožných ochoreniach, popáleninách, postihnutiach pohybového aparátu, gynekologických problémoch, stomatologických problémoch, pri postihnutí ústnej a nosnej dutiny. Účinky biolampy ako wellness procedúry sú pozitívne pri mikrocirkulácii obehu a tiež napomáha pri regeneratívnych procesoch hojenia rán.