Rebox - elektroterapeutický prístroj

Rebox - elektroterapeutický prístroj - 3.0 out of 5 based on 1 vote

rebox wellnessRebox-physio je elektroterapeutický prístroj na diagnostiku a liečbu bolesti. Informuje o charaktere a stupni poškodenia tkaniva na začiatku jeho použitia a umožňuje monitorovať a optimálne riadiť priebeh liečby. Je efektívny v liečbe chronických i akútnych bolestí.

Počas niekoľkých sekúnd dôjde ku korekcii lokálneho prekyslenia v liečenej oblasti, čo má analgetický efekt, zvýši sa mikrocirkulácia krvi a lymfy a je pozorovateľný myorelexačný efekt.

V porovnaní s klasickými metódami elekroterapie je liečebný proces veľmi rýchly. Prekrvenie a zrýchlená mikrocirkulácia znižuje nedostatok kyslíka v tkanivách, zrýchľuje látkovú výmenu a stimuluje metabolizmus, čo spolu s analgetickým účinkom podporuje a urýchľuje proces hojenia. Biologický účinok spočíva v uvoľnení a relaxácii hladkého a priečne pruhovaného svalstva.

Prístroj obsahuje dve elektródy – jednu valcovú, ktorú drží klient v navlhčenej dlani, a druhú dotykovú, ktorú  prikladá terapeut na liečené miesta. Je určený na denné použite v ordináciách rehabilitačných lekárov, ortopédov, algeziológov, neurológov, fyzioterapeutov a športových lekárov.

Táto forma terapie sa odporúča pri neuralgiách, postherpetických bolestiach, migrénach, artrózach, stavoch pred a po operácii medzistavcových platničiek, poúrazových stavoch. Ďalej pri všetkých bolestivých stavoch pohybového aparátu (bolesti chrbtice, malých aj veľkých kĺbov, ramena, koxatróze, dne, reume ...),  ischemickej bolesti, bolesti vnútorných orgánov (koliky, obstipácii), edémoch aj opuchoch končatín, pri hojení pooperačných jaziev ihneď po odstránení stehov, skleróze multiplex (odstraňuje bolesti svalov), natiahnutí šliach a pohmliaždeninách.

Kontraindikáciou je zavedený kardiostimulátor, šokové stavy, nádorové ochorenie, gravidita, flebotrombóza a zápalové ochorenia kože. Rebox ako wellness procedúra a terapia sa na Slovensku používa už viac ako 15 rokov.