Thajská masáž

thajska masaz wellnessThajská masáž je často vyhľadávanou wellness procedúrou, ktorá je založená na thajskej viere v harmóniu štyroch elementov: Voda, Zem, Vzduch a Oheň. Je kombináciou akupresúry, shiatsu a jogistických naťahovacích cvičení. Každá masáž pôsobí na iné časti tela podobne ako tieto elementy vplývajú na náš život.

Vďaka svojim jemným technikám a pasívnym naťahovacím cvičeniam si Thajská masáž vyslúžila prezývku "jóga pre lenivých". Po celom tele stimuluje akupresúrne body a tým lieči bolesť a uvoľňuje napätie.

Každá masáž začína minútovou meditatívnou modlitbou, ktorá je prosbou o oslobodenie pacienta od všetkých bolestí a chorôb. Pomáha tiež mysli sústrediť sa na masáž a udržať meditačný stav počas práce. Prvými dotykmi preberá pacient masérovo vyladenie a rytmus nasledujúcej zostavy. Začína sa pri nohách a posúva sa smerom k hlave, kedy sa telo pohybuje, uvoľňuje a naťahuje.

Osobitný systém pohybov ako rytmické kompresie, valcovanie končatín a jemné kolísanie sú metódy thajskej masáže, ktorými masér postupne uvoľňuje a správne usporiada energie v tele.

Opiera sa o teóriu meridiánov - energetických dráh, ktorými v tele preteká ľudská energia. V súlade s princípmi ajurvédy dochádza k rôzne intenzívnemu stláčaniu dôležitých tlakových bodov pozdĺž týchto meridiánov. Masáž sa končí krátkou masážou hlavy, po ktorej vám masérka na niekoľko sekúnd zapchá uši prstami a potom ich uvoľní. Ako pri každej masáži aj tu je nutné piť veľa vody.

Thajská masáž ako známa wellness procedúra je rovnako vhodná pre mladých i starších. Účinky thajskej masáže prispievajú k lepšej telesnej i psychickej pohode, uvoľnenosti a rozprúdeniu životnej energie. Stimuluje krvný obeh, odstraňuje bolesti chrbtice, uvoľňuje energetické blokády, zlepšuje vylučovanie odpadov z tela, uvoľňuje bolesť, napätie a stuhnutie svalov a kĺbov. Zbavuje tiež pocitu únavy a upokojuje myseľ.