Vacu well - podtlaková terapia

vacu well wellnessVacu well je špeciálny prístroj a wellness procedúra na podtlakovú terapiu, ktorá zefektívňuje spaľovanie tukového tkaniva v kritických partiách tela ako je brucho, sedacie partie a boky. Tukové bunky odovzdávajú svoje tuky svalom pre zásobovanie energiou. Ďalej ovplyvňuje odstraňovanie vody a všetkých škodlivín z tela.

Ide o prechádzku akoby vo vákuu, kde si tempo a intenzitu cvičenia určujete sami. Začiatočníci volia prechádzanie kombinované s pomalším behom po rovine, pokročilejší môžu skúsiť aj chôdzu či beh do kopca. Dôležité je, aby ste cvičili v tempe, ktoré vám vyhovuje a zbytočne sa nepreťažovali.

Často sa stáva, že niektorí cvičia prvé dva dni o dušu a v ďalšie nedokážu vstať z postele. Pri pravidelnej aplikácii okrem formovania postavy vyhladzuje pokožku, ktorá sa stáva pružnejšou vďaka lepšiemu zásobeniu minerálov, vitamínov, enzýmov a kyselín. Zlepšuje sa cirkulácia krvi,  prichádza ku zlepšeniu látkovej výmeny, eliminuje sa celulitída a hlavne veľmi rýchlo, efektívne a nenásilne sa modeluje postava v požadovaných partiách. Urýchľuje sa činnosť lymfatického systému, kedy prichádza k lepšiemu odvádzaniu metabolických produktov z tela, likvidujú sa opuchy končatín, zlepšuje sa fyzická výkonnosť a kondícia.

Odporúčaná doba pre viditeľný efekt je:

  • v prvom týždni 4 – 5 x po 20 minút
  • nasledujúci týždeň 4 x po 20 minút
  • v ostatných týždňoch pre udržanie efektu 2 – 3 x po 20 minút

Výsledky sú viditeľné už po 10 Vacu Well ozdravných terapiách.

Aj keď ide pri vacu well o jednoduchú a bezpečnú formu cvičenia, isté obmedzenia tu existujú. Táto forma chudnutia určite nie je vhodná pre ľudí trpiacich trombózou, kŕčovými žilami, cievnymi alebo srdcovo-cievnymi chorobami, sú po operácii, trpia zápalovým ochorením alebo majú problémy s prekrvovaním. Vyhnúť by sa mu mali aj tehotné a dojčiace ženy.