Solux

Solux - 4.8 out of 5 based on 4 votes

solux wellness2Solux je lampa pre tepelnú terapiu, ktorá využíva infračervené žiarenie a vnímame ho ako teplo.  Infračervené žiarenie vydávajú infražiariče, čiže infralampy známe tiež ako soluxy.

Na rozdiel od horského slnka ich používame keď sa nechceme opáliť, ale ak potrebujeme zo zdravotných dôvodov vystaviť teplu určité miesto na tele. Ovplyvňuje v ožarovanej oblasti metabolické procesy a reflexne pôsobí i na hlbšie chorobné procesy (kĺby). Ožarovať možno cez filtre, pričom najčastejšie používaný je červený a modrý filter. Ak si infralampou ožarujeme tvár, stačí oči zavrieť.

Aplikuje sa lokálne pomocou prístroja a svojím tepelným pôsobením zvyšuje obranyschopnosť organizmu a ožarovaním možno dosiahnuť rôzne liečebné účinky. Jeho priaznivý účinok na pleť sa vysvetľuje tak, že koža a tkanivá sa pôsobením suchého tepla prekrvia a zvýšený prietok krvi odnáša „nečistoty".

{module clanok_reklama}Zvýši sa aj energetický obrat, do pokožky sa dostane viac živín a zlepší sa metabolizmus.  Pri nádchach je iný mechanizmus jeho pôsobenia. Ohrievaním dutín sa uvoľňujú sekréty, v ktorých by sa mohli baktérie rozmnožovať. Odporúča sa ale robiť túto procedúru až po aplikovaní nosných kvapiek, ktoré uvoľnia kanáliky do dutín.

Ďalšie jeho využitie je pri wellness pobytoch zameraných na relax ako predhriatie pred procedúrami. Má priaznivé účinky pri niektorých reumatických ochoreniach, neuralgiách, astme, artrózach, chorobách pohybového aparátu, posttraumatických stavoch , po vytrhnutí zuba, bolestiach svalov a taktiež  v kozmetike. Solux je vhodný aj pre dojčiace ženy, pretože produkuje tzv. „suché" teplo.

Odporúča sa používať aj u žien, ktoré majú problém s dojčením. Často vznikajú zápaly zo zadržaného mlieka a keď sa prsníky nahrejú, mlieko sa uvoľňuje. Ošetrenie infralampou (soluxom) sa odporúča 1-2 krát denne, v dĺžke 5-10, maximálne 15 minút. Celkový počet aplikácií by nemal presiahnuť 20-30 použití.