Ayurvéda v Hoteli Kaskády

wellness ayurvedaAyurvéda – tradičný ucelený systém zdravotnej starostlivosti uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným  cieľom je prevencia ochorení.

Vďaka správne zvoleným bylinným preparátom a upravenému jedálnemu lístku si posilníte imunitu, nabijete sa energiou, zbavíte toxínov, ťažkostí, ako sú opuchy nôh či bolesti chrbta a zlepšíte si stav Vašej pokožky. Podľa ayurvédy je v každom z nás kombinácia troch energií (dóš) Vata, Pitha, Kapa, v ktorých sa skrýva 5 živlov. Od nich sa odvíja vaša povaha a temperament.

Pokiaľ dominuje jedna dóša,  ovplyvňuje to naše zdravie. Choroby sú výsledkom nerovnováhy dóš. Väčšinou  si ju narúšame sami zlou životosprávou, nedostatkom pohybu, stresom. Používanie nutričnej stravy je základom ayurvédskeho liečebného systému. Strava je vnímaná ako prirodzený liek.

Nečakajte zázraky. Za ayurvédou sa skrýva hlavne zmena životného štýlu. Aby bol výsledok trvalý, musíte si preniesť do bežného života to, čo Vám doporučí ayurvédska lekárka. Výrobky, ktorými Vás budeme ošetrovať si môžete kúpiť, ale najdôležitejšie je zmeniť stravovacie návyky.